Новий рік «з чистого листа»

Як завершити цей рік, щоб новий став успішним і щасливим!

Є традиціяу грудні кожного року прийняти рішення, що з 1-го січня почнемо життя «з чистого листа». Знову плануємо, що в наступному році з новими силами втілимо все, що хочемо: знайдемо роботу до душі, почнемо власну справу, покращимо фінансовий стан, відвідаємо Австралію, завершимо стосунки чи просто займемося спортом.

В цей час душа чекає якогось особливого свята й чарівної казки. Енергія нового року дійсно магічна. Вона здатна втілити найпотаємніші бажання, відкрити нові можливості, дати віру, сили й натхнення. У повітрі літає дух нового, радісного, світлого… І тільки возик проблем, які ми турботливо прихопили із собою із попереднього року зменшує шанси на справжнє перезавантаження матриці.

 

Як зробити, щоб у наступному році життя пішло б по-іншому, більш щасливому сценарію, а енергії й мотивації вистачило б на все?

Почніть із правильного завершення року, що минає. Насправді, це прості речі про які ви, безперечно, знаєте. Їх дієвість саме в простоті. Зі списку нижче виберіть мінімум три пункти, на які ви відреагували найбільше. Зробіть. Це допоможе зафіксувати завершення старого року і відчути енергію нового.

1. Проведіть операцію «антихлам»

Ми маємо багато речей, які не потрібні або які не використовуємо роками. Почистить свій дім від зайвого: одяг, чеки, книги, диски, предмети побуту. Конспекти з університету ще потрібні? Якщо є бажання віддайте речі, тим кому вони стануть у нагоді. Про електронну пошту й гігабайти «мега-корисної» інфо на ноутбуці не забудьте. Видаліть усе зайве: програми, матеріали, скасуйте неактуальні підписки. Як тільки це зробите точно відчуєте душевне та емоційне полегшення.

2. Закрийте відкладені справи

Деякі можуть тягнутися із року в рік. Випишіть усе, що відкладаєте, навіть, дрібниці. Уважно подивіться список. Як давно ці справи мають статус «якось потім»? Вони дійсно важливі, продвинуть до мети? Що буде, якщо їх не робити? Візьміть ручку й безжально викресліть усе, що не надихає й не принесе прориву. Уявіть як переносите їх у папку «Завершено». Стало легше, правда ж?

“Завжди будь у війні зі своїми недоліками, в мирі зі своїми сусідами і кожен Новий Рік ставай кращою людиною!” –  Бенджамін Франклін

3. Напишіть три речі, які не втілили в цьому році

Які три мрії не здійснилися в цьому році? Подумайте, що завадило, чого не вистачило. Розбийте кожну справу на підзадачі та встановіть терміни виконання в найближчі три місяці. По цьому плану почніть діяти в грудні, не чекайте перше січня.

До речі, просто зараз зробіть кілька маленьких справ, які не потребують значних зусиль і часу. Завершені справи творять диво — дають величезне задоволення й енергію та і плечі розправляються.

4. Перестаньте вести уявні діалоги

Маєте зауваження, невдоволення, не змогли вчасно донести свої аргументи? Поговоріть з опонентом, з’ясуйте болючі моменти й закрийте для себе цю тему. Не хочете говорити, напишіть лист. Навіть, якщо не відправите — це краще, ніж нічого. Будь-яка дія ефективніша, ніж думки, які виснажують і збивають фокус уваги.

5. Усвідомте свій прогрес

Які нові навички, уміння ви опанували в цьому році? Зробіть аналіз — що це дало, як покращилось ваше життя? Похваліть себе. Подумайте, що ще потрібно вивчити, вдосконалити в наступному році? Запишіть конкретний план, які уміння вам потрібні, з якою метою, у які терміни. Можливо, ви почнете ще до Нового року?

До речі, будь-які нові звички, які ви хотіли б втілити в новому році, розпочніть впроваджувати зараз. До першого січня ви звикнете до нового й буде більше шансів, що звичка приживеться.

Зафіксуйте удачу вдячністю!

6. Подякуйте собі

Подякуйте собі за свої досягнення в цьому році. Повірте, у вас точно були великі й маленькі перемоги. 365 достатньо довгий термін, щоби забути про власні успіхи. Випишіть мінімум 15 ваших досягнень, максимально — необмежено. Ви здивуєтесь як багато ви зробили.

 

7. Подякуйте людям

Подякуйте людям, які допомогли вам у цьому році й були поряд не лише в радісні моменти. Чудово, якщо зможете зробити це особисто. Хай ці люди знають, що ви цінуєте їх. Можливо, вони й не здогадуються, як багато зробили для вас.

 

8. Попросіть вибачення

Попросіть вибачення в тих, кого ви образили. Ідеальних людей немає, ви не виключення. Визнайте свої помилки. Можливо, це стане довгоочікуваним полегшенням і чудовим фіналом року, що минає. До речі, якщо дали іншим обіцянки, які не можете/ хочете виконати — знайдіть сміливість і скажіть їм про це.

9. Пробачте інших

Пробачте інших за їх помилки. Це не значить, що ви зобов’язані повернути цих людей у своє життя. Ви можете навіть не говорити їм, що вибачили. Головне, прийняти усвідомлене рішення відпустити гнів, обурення та образи, які ви тримаєте. Визнайте, що всі помиляються. Ввійдіть у новий рік без ненависті та образ.

{

Нове життя починається не з Нового Року, а із свідомого рішення жити по-новому.

Невідомий автор

10. Внесіть ясність

Є ситуації, у яких ми відчуваємо невизначеність, а це вносить неспокій і тривогу. Чи запросять нас друзі на Різдво? А, можливо, керівник думає, що я закінчу проект до 15-го? Чи планує бізнес-партнер продовжувати співпрацю? Ми часто допускаємо плутанину й неясність, бо страшно чи соромно спитати. Проясніть важливі для вас моменти. Вам потрібні рівновага й чіткість. Просто спитайте. Ви будете почувати себе краще й матимете більший вплив на власне життя.

11. Поставте собі серйозні питання

Дуже просто потрапити в пастку повсякденності, коли сьогодні схоже на вчора, а завтра буде таке як сьогодні. Здається, що все добре — робота, дім, хобі — але, якогось пазлу для повного відчуття благополуччя може бракувати. Використайте кінець року, щоб озирнутися на своє життя і визначити чи обраний шлях вас влаштовує. Якщо ні — подумайте, що і як можна покращити чи змінити.


Які питання варто задати собі, щоб наступний етап життя, став успішним?  

Правильні питання відкривають шлях до ясності і подальшого розвитку. Задавати собі питання про важливе досить важко, адже підсвідомість весь час намагається нас оберігати. Тому, написали статтю, де зібрали питання, які допоможуть подивитися на попередній рік з нового ракурсу і дещо по-іншому спланувати наступний. Докладніше читайте тут.

 

12. Відпустіть невдачі

Відпустіть невдачі, з якими ви зіткнулися в цьому році.
Невдачі це нормально. Просто прийміть факт, що ви щось не змогли. Залиште ці моменти в історії року, що минає. Ми не можемо виграти, якщо продовжуємо війну з минулим. Попереду чекають інші битви, які залишилися для перемог.

13. Зробіть список бажаних перемін

Якщо відпустити біль, образи й розчарування минулого року, то відкриються можливості для дивовижних перемін. Зробіть список довгоочікуваних речей і продумайте план як їх можна реалізувати в новому році. Ваші мрії за вас ніхто не втілить.

14. Що лякає вас в новому році?

Складіть список ваших страхів. Уважно перечитайте. Уявіть, що ваша постать значно більша кожного страху. Страхи зникають під час дій. Ви маєте силу і сміливість взаємодіяти зі страхом. Хай страх буде товаришем, а не контролером майбутнього.

Пам’ятайте: ваше майбутнє не починається з нового року. Воно починається зараз.

«Трагедія життя не в тому, що воно дуже швидко закінчується, а в тому, що ми занадто зволікаємо, щоб його почати.” – К.Льюїс

Яким буде ваш наступний рік? 

Мене звати Юлія Шершук. Я психолог, консультант у методі когнітивно-поведінкової терапії. Мій профіль: самооцінка, професійне та емоційне вигорання, кризи та життєві труднощі. Сподіваюсь, у статті ви знайшли відповіді на ваші питання, якщо ні подивіться додатково інші матеріали.

Якщо вам самостійно не вдається справитись із проблемами й потрібна допомога чи підтримка психолога,  запишіться на консультацію, я точно зможу вам допомогти.