Консультація психолога
Мене звати Юлія Шершук. Я психолог з вищою психологічною освітою. Працюю у методах КПТ (когнітивно-поведінкова терапія), схема-терапії та АСТ. Це безпечні підходи з науково доведеною ефективністю.
Я допомагаю справитись з наслідками стресу та психотравмуючих подій. Працюю з тривожністю, депресивними станами, вигоранням, невпевненістю, низькою самооцінкою, перфекціонізмом, прокрастинацією та ін.
Я знаю як працюють інструменти психології та як їх застосувати, щоб допомогти вам привести в порядок ваше життя, щоб ви відновили внутрішню силу, повернули спокій, легкість і віру, навчились любити себе, досягли ясності та емоційної рівноваги, впорядкували робочі моменти, налагодили стосунки з близькими.
Якщо ви зараз стикаєтесь зі складністю знайти хорошого психолога або ще не має досвіду психологічних консультацій то, скоріше за все, маєте купу хвилювання та сумніви. Тому, тим хто тільки знайомитесь зі мною, рекомендую додатково відвідати мої соц. мережі або сторінку де я розповідаю про себе. Там же зможете подивитись мої дипломи та сертифікати. Знаю, для багатьох це важливо. На цій сторінці я детально пишу про те, як відбувається консультація психолога, запити з якими працюю, умови, формати та ціну консультацій. Раптом ви не знайшли відповіді чи є додаткові питання – напишіть мені в Instagram або Telegram
Все про психологічні консультації
Я працюю з дорослими жінками та чоловіками. Формати короткострокової та довгострокової терапії. Можливі разові консультації.
Проблеми з якими до мене приходять:
Кризові стани та життєві труднощі (те, що викликає великий стрес – виклики війни, втрати, будь-які зміни в житті, переїзд, дтп, розлучення)
Тривожність та страхи (переживання за майбутнє, рідних)
Депресивні стани (апатія, зниження настрою, емоційне спустошення, безсилля, зневіра)
Проблема вибору (важко прийняти виважене рішення, що робити далі? вагання – виїхати/залишитись, щось змінити/залишити як є)
Нестабільний емоційний стан (прояви злості, роздратування, відчуття провини, відсутність радості, “замороженість” емоцій, емоційні “гойдалки”, “погано на душі”)
Екзистенційні проблеми (як знайти своє місце в житті, чим займатись далі, пошук свого покликання, “старе вже віджило і не радує, а нового ще немає”)
Проблеми з самооцінкою, самореалізацією, самоефективністю (перфекціонізм, синдром самозванця, прокрастинація)
Професійне вигорання (виснаженість, втома, апатія, є потреба у поверненні сил та енергії)
До речі, не обов’язково чітко знати чи мати конкретну проблему, яку потрібно вирішити. Інколи важко зрозуміти, що турбує. Тому, якщо є відчуття незадоволеності або “щось не так” – це вже можна вважати запитом на консультацію. Я допоможу визначити проблему і надам рекомендації, що з цим робити.
Я не працюю: з дітьми та підлітками, з проблемами психічних розладів, психосоматикою, хімічними залежностями й іншими проблемами, які виходять за межі моєї компетенції. Не ставлю діагнози та не призначаю ліки.
Щоб записатися на консультацію або щось спитати чи уточнити – напишіть у приватні повідомлення:
Умови та Етапи роботи
Вартість консультації
1400 грн. (або 40 $/€ ) за консультацію. *Вартість залишається без змін для вас на 6 місяців від початку нашої роботи, після чого може бути переглянута.
Як працюємо
Онлайн формат: Google Meet/Viber/Telegram. Тривалість консультації – 50 хв.
Інфо для нових клієнтів
Є такі варіанти: разові консультації або терапія (короткострокова; довгострокова).
Разова консультація психолога або декілька таких зустрічей дають можливість попрацювати з нагальною життєвою складністю, одним аспектом великої проблеми або якщо треба просто виговоритись. Разом зможемо виявити причини проблеми, стабілізувати емоційний стан та намітити шляхи виходу, а також я надам рекомендації щодо подальших кроків самодопомоги.
Якщо приймете рішення про продовження консультацій(перехід в терапію), процес буде виглядати так:
Діагностика
Досліджуємо проблему, виявляємо причини, поставимо цілі терапії, складаємо план робіт. Також обговорюємо орг. моменти (кількість зустрічей, час зустрічей і т.д.). Фіксуємо домовленості. Тривалість 1-3 сесії. В процесі діагностики може виявитись, що ваша проблема є за межами моєї компетентності. Я відразу скажу про це і скерую до інших спеціалістів.
Основний етап
Працюємо над вашим запитом. Слідуємо плану терапії та цілям. Формуємо навички справлятись самостійно із викликами та труднощами. Кількість зустрічей залежить від запиту, цілей і динаміки змін. В середньому, щоб відчути полегшення 4-6 сесій. Від 15 і більше зустрічей потрібно для пропрацювання комплексних та глибинних проблем.
Завершення
Робимо підсумки, збираємо в єдиний алгоритм всі інструменти, які будуть працювати саме для вас. Ціль: напрацювати навичку самодопомоги задля попередження рецидивів. Етап завершення терапії може зайняти декілька сесій.
Також можливі періодичні підтримувальні зустрічі після завершення терапії.
Що очікувати на консультації
Під час нашої взаємодії я буду:
задавати уточнючі питання, щоб краще зрозуміти вас і ситуацію з якою ви прийшли;
разом з вами досліджуватимемо причини проблем і шукатимемо оптимальне рішення;
слухатиму, ділитимуся своїми думками й відчуттями. Проситиму й вас про зворотний зв’язок, бо ваша думка і ваш комфорт важливі для мене;
проявлятиму емпатію і розуміння; інколи мої питання здаватимуться дивними та незручними. Але точно не буде критики й оцінок;
пропонуватиму різні техніки та підходи для розв’язання проблеми. Підбиратиму те, що спрацює саме для вас. Можливо, будуть невеликі домашні завдання;
Важливий момент: я проситиму вас бути відвертими наскільки це для вас можливо, цей момент регулюєте самостійно; у вас є право сказати “стоп” і не йти далі.
Звісно, все що відбувається на консультації залишається “між нами”, адже правило конфіденційності працює у всіх випадках, окрім ситуацій де є загроза вашому життю чи життю інших людей.
Чого точно не буде: порад (напр, звільнитись/розлучитись і т.д.) і вказівок, як вам жити.
Чому мені можна довіряти
я дотримуюсь важливих моментів:
Якість
Я вірю у цінність та ефективність психологічної допомоги. Всі техніки та підходи, які використовую в роботі, перевірені часом та екологічні. Проходжу власну психотерапію, постійно навчаюсь, є супервізії, беру участь в інтервізійних групах. Це ті обов’язкові складові, які сприяють якісній роботі. Дотримуюсь етичних стандартів, є дійсним членом УАКПТ , ACBS (Association for Contextual Behavioral Science)та ISST (International Society of Schema Therapy)
Результативність
Незалежно від того в якому форматі ми працюємо – короткостроковому (10-15 зустрічей) чи тривалішому – це завжди сфокусовано, на кожну сесію ставимо ціль і відстежуємо прогрес, тому рухаємось “без зависання”. Це глибинна, серйозна робота, а не просто приємні розмови.
Досвід
Власний досвід та перезавантаження допомогла мені “дозріти” і бути ефективним психологом. А ще є сильні сторони: структурувати й виділяти основне. А це у поєднанні з природною чутливістю та інтуїцією дозволяє “бачити” приховану причину та “чути” те, що залишилось несказаним. А ще я вболіваю за своїх клієнтів і знаю, що варто зробити, щоб майбутнє клієнта виглядало по-іншому.
Підтримка
З власного досвіду знаю: з підтримкою все відбувається значно швидше і легше, особливо в переломні періоди життя. Тож на всіх етапах нашої співпраці йду поруч, підтримую і вірю. Але! Моя мета — навчити вас бути опорою самому собі й справлятись самостійно із викликами життя.
Що говорять клієнти
Відповіді на розповсюджені питання
Як знайти психолога?
Знайти психолога не проблема, складність у тому, щоб знайти “свого” психолога. А для цього треба визнати, що це може статись не з першої спроби та доведеться продовжити пошуки. Так буває не тільки з психологами, а й з лікарями, перукарями, будівельниками… Загальні рекомендації: дивіться на наявність вищої психологічної освіти, додаткову освіту в методі (наприклад, у мене це когнітивно-поведінкова терапія), наявність власної терапії у психолога, проблеми з якими психолог працює. Можна орієнтуватись на відгуки, проте пам’ятайте, що це чужий досвід і якщо психолог підійшов іншій людині, не значить що так буде у вас. Дивіться соц. мережі, читайте пости, не бійтесь ставити питання. За потреби, можемо провести безкоштовну 20хв. зустріч-знайомство, щоб у вас була можливість попередньо скласти враження наскільки вам комфортно, безпечно, хочеться відкритись і потім прийняти рішення щодо подальшої співпраці. Пошук свого психолога, це відповідальність без якої не буде змін в житті.
Як відбувається перша онлайн консультація у психолога?
Перша консультація більшою мірою присвячена знайомству та проясненню проблем, з якими вам важко справитись. Я проситиму вас розказати, що хвилює, якої допомоги потребуєте, спитаю про те, де працюєте, чи маєте друзів і т.д – щоб зрозуміти контекст в якому ви живите, причини, які призвели до проблеми та підібрати варіанти допомоги. Звісно, перша зустріч викликає багацько хвилювання і додатковий стрес, адже доведеться торкнутись складних моментів. Проте, без цього не буде зцілення.
Я подбаю про те, щоб вам було безпечно і комфортно під час нашого спілкування. А вас прошу подбати, щоб на момент онлайн консультації вам ніхто не заважав, перевірте стабільність Інтернету, візьміть блокнот та ручку для записів, серветки та склянка води також можуть знадобитись. Не бійтесь сліз, це природна реакція, ми всі – люди, а не роботи.
В якому методі ви працюєте?
Я практичний психолог. Працюю у методі когнітивно-поведінковової терапії (КПТ), схема-терапії та АСТ (терапія прийняття та відповідальності). Це також напрями КПТ. За потреби застосовую техніки коучинга (маю відповідну кваліфікацію).
Скільки потрібно часу, щоб вирішити мою проблему?
Це залежить від ряду факторів: складності запиту, результату, який хочете отримати, вашого поточного емоційного стану, наявності травматичного досвіду, готовності психіки до змін і т.д. Комусь достатньо однієї зустрічі, а іншим — більше. В середньому, 10-15 зустрічей досить, щоб побачити зміни. Є клієнти, які повертаються, щоб опрацювати нову тему. Є ті, які залишаються довше, але зустрічі проходять рідше, 1-2 рази на місяць. У кожного свій ритм. Ви вирішуєте, яким він буде у вас.
Що таке КПТ? В чому його ефективність?
КПТ – це когнітивно-поведінкова терапія. Цей підхід має високу ефективність, дає результат в короткі строки (є значна науково-доказова база). В КПТ працюємо з мисленням, емоціями та поведінкою. Ціль: зміна негативних думок, переконань, що в свою чергу змінить емоційну реакцію та поведінку і як наслідок можемо вплинути на якість життя. Досить швидкий та ефективний метод, проте це не значить, що інші методи гірші.
А якщо ви не зможете мені допомогти?
Так іноді буває. У мене немає чарівної палички чи магічних пігулок:) Але, є принципи, яких я притримуюсь у роботі. За потреби чесно скажу, що не зможу вам допомогти, бо ваші проблеми є поза рамками моєї компетенції та порекомендую звернутись до іншого фахівця.
Я не знаю, як сформулювати проблему…
Так буває. Всього багато, все складно і непросто, що й незрозуміло в чому взагалі справа. Не турбуйтеся, сформулюємо разом. Просто розкажіть мені про свою ситуацію, а я через питання допоможу виділити важливе.
Як і коли оплачувати консультацію?
Я працюю за передоплатою. Оскільки не хочу, щоб фінансові питання відволікали нас у ході робочого процесу. Своєчасна оплата є гарантом проведення консультації. Ви можете сплатити вартість всіх запланованих сесій відразу або ж платити за кожну сесію окремо. Всі ці моменти погоджуємо індивідуально перед початком співпраці.
Як щодо завершення співпраці?
Є декілька варіантів:
1) ви отримали бажаний результат;
2) ви вирішили припинити роботу. Про це варто повідомити мінімум за 1 зустріч, щоб ми коректно завершили процес;
3) я припиняю роботу з вами. Якщо відчую, що дала вам все, що могла, і подальша співпраця буде не ефективною.